Kryštálová voda – jej výroba, účinky a pôsobenie

Voda je Kryštálová voda - výrobadruhou nevyhnutnou zložkou pre náš život, hneď po kyslíku. Pre naše zdravie a kvalitu života je vyslovene potrebná. Voda tvorí 70% zemského povrchu a naše telo obsahuje priemerne 55 – 75% vody. Kvalita vody, ktorú pijeme, je veľmi dôležitá, a ako už iste mnohí viete, v dnešnej dobe, žiaľ, čoraz viac svoju kvalitu stráca. Je potrebné si uvedomiť ako veľmi nás ovplyvňuje jej priamy príjem do nášho tela.

Kryštálová voda – čo to vlastne je? Aké kombinácie kameňov môžeme priamou, či nepriamou metódou využívať na čistenie, harmonizáciu, či liečenie organizmu? Aké blahodarné účinky má, a na čo všetko môžeme vodu použiť? Akým spôsobom si môžeme skvalitniť naše zdravie?

Kryštálová voda je tzv. „informačný liečivý prostriedok“ podobne ako homeopatické prostriedky, či Bachove kvetové esencie. Rozdiel medzi klasickou minerálnou vodou je, že „minerálka“ obsahuje substancie (uvoľňuje minerálne látky do vody) a kryštálová voda je voda obohatená o informácie získané z kameňov – kryštálov a minerálov. Medzi vodou a kryštálom/minerálom teda dochádza k výmene informácií a voda sa tak stáva mäkšou, sviežejšou, niekedy dokonca zmení aj svoju chuť, či arómu. Stáva sa živšou a  energetizujúcou. Jej pitie má priaznivé účinky na ozdravenie celého organizmu. Voda pripravená k priamemu užitiu, t. j. pitiu, eliminuje choroboplodné zárodky a pre telo je lepšie stráviteľná. *Ďalším využitím je aj aplikácia priamo na postihnuté miesto, napr. pri poraneniach, popáleninách, či kožných problémoch. Dá sa využiť aj do kúpeľa, alebo na čistenie priestorov.

*Liečenie kryštálovou vodou – má odlišné pôsobenie ako liečenie samotným kryštálom, či minerálom. Jej účinky sú silnejšie a intenzívnejšie (napr. silný elixír na pitie, či použitie priamo na postihnuté miesto, ide o vnútornú aplikáciu nakoľko voda sa dostáva priamo do tela, orgánov, krvi, a pod.).

Príprava vody na pitie

Pripravíme si čistú, sklenenú (najlepšie priesvitnú) nádobu na prípravu vody (pohár, džbán, karafa – v prípade karafy uvažujte s menšími kúskami kameňa, nakoľko jej hrdlo je podstatne užšie než džbán). Množstvo kameňov závisí od požadovanej sily účinku, tiež veľkosti nádoby – množstva vody (väčšie množstvo kameňov v malom množstve vody bude mať silnejší, intenzívnejší účinok). Vyčistené a nabité kamene umiestnime buď priamo do vody, alebo do jej blízkeho okolia (čítajte nižšie – priama/nepriama metóda). Kamene necháme vo vode pôsobiť min. 2 hodiny, ideálne je nechať pôsobiť po dobu 8-12 hodín (napr. večer zalejeme a ráno je voda už pripravená k použitiu). Najvhodnejším spôsobom je pripravovať vodu priamo z čistej, pramenitej vody. V prípade práce s farebným spektrom  môžete pracovať aj s farebným sklom.

Skladovanie a starostlivosť – skladovanie odporúčame v otvorenej nádobe max. 1 deň, potom je lepšie nádobu zakryť. Nádoba s vodou by nemala byť dlhšie vystavená chladu, tme, či nadmernému slnečnému žiareniu, pretože informácie sa rýchlejšie vytrácajú a aj samotná voda sa znehodnocuje. Nehovoriac o elektromagnetickom smogu, ktorý sa dostáva aj do vody – snažte sa nádoby zdržiavať čo najďalej od blízkosti počítačov, wifi, či iných prijímačov a vysielačov. Skladujte vodu na mieste, kde cítite, že je to najvhodnejšie.

Kamene je potrebné aspoň 1 x do týždňa vybrať, očistiť a vysušiť. Vodu meníme 1 x za deň.

Čistenie a nabíjanie: minimálne 1 x do mesiaca (podľa pocitu, v prípade potreby aj viac). V závislosti od druhu kameňa – pod tečúcou vodou, v slanej vode, vo vode s krištáľom, na priamom/nepriamom slnku, na mesačnom svite, na ametyste, na krištáli a pod.

Priama a nepriama metóda prípravy vody

Znamená to, akým spôsobom prichádza voda do styku s kryštálmi/minerálmi. Z chemického hľadiska mnohé kamene obsahujú prvky, ktoré by v prípade priameho kontaktu mohli vyvolať nežiaduce účinky na ľudský organizmus (napr. malachit, kyanit), pretože obsahujú látky, ktoré nie sú pre telo žiaduce, alebo môžu byť až jedovaté. Priamou metódou teda hovoríme o priamom kontakte vody s kameňom, t. j. môžeme vkladať surové, neopracované kryštály a minerály priamo do vody.

Priama metóda: RUŽENÍN, AMETYST, KRIŠTÁĽ, CITRÍN, KALCIT

Keď hovoríme o nepriamej metóde, máme teda na mysli nepriamy, avšak blízky kontakt kameňa s vodou. Napr. v blízkosti pohára je uložený minerál, alebo existujú špeciálne džbány s dvojitým dnom, kde je možnosť uloženia kameňa.

Nepriama metóda: VŠETKY OSTATNÉ KRYŠTÁLY A MINERÁLY

Čistá krištáľová voda 

Čistá krištáľová voda je voda pripravená len z krištáľu. Predovšetkým slúži k úprave vody a zlepšeniu jej kvality, tým pádom sa zvyšujú aj jej energetické vlastnosti a hodnota. Na fyzickej úrovni hovoríme o zvýšení vitality a celkového zdravia organizmu. Na duchovnej úrovni pomáha k našej vnútornej vyrovnanosti, rovnováhe a stabilite. Vo všeobecnosti nám prináša do života tú najčistejšiu univerzálnu energiu.

Čistú krištáľovú vodu je možné piť neobmedzene dlho, avšak vodu pripravovanú z ostatných druhov kameňov by sme nemali piť viac ako 2-3 mesiace, prípadne užívajte len do vyliečenia určitého zdravotného problému. Odporúčame dať si prestávku, pretože pri dlhodobom užívaní voda môže strácať účinnosť na náš organizmus.

Základná zmes – kombinácia ruženín + ametyst + krištáľ

Voda pripravená z tejto základnej zmesi kameňov harmonizuje naše telo, posilňuje krvný obeh a srdce, činnosť mozgu a prináša hormonálnu rovnováhu. Podporuje metabolizmus a detoxikuje, a pomôže tak aj pri celkovej očiste organizmu. Podporuje imunitný systém, prináša nám do života liečivé vibrácie a harmonizuje všetky energetické centrá. Na duchovnej úrovni zlepšuje vnímanie a intuíciu.

Zmes – kombinácia krištáľ + kalcit + citrín

Voda pripravená z krištáľu, kalcitu a citrínu reguluje trávenie, metabolizmus a vylučovanie. Podporuje činnosť sleziny, slinivky brušnej, pomáha pri liečbe cukrovky. Spevňuje kosti a väzivá, a pozitívne pôsobí na pokožku a sliznice. Táto zmes kameňov prináša do života nové energie a pokoj potrebný k zvládnutiu našich každodenných úloh.

Zmes – apatit + kalcit

Na fyzickej úrovni napomáha pri problémoch s kosťami a kĺbmi, regeneruje chrupavky.