Novinky

V tejto sekcii nájdete vždy aktuálnu ponuku našich najnovších produktov.

morganit náramok

MORGANIT – guličkové náramky

MORGANIT patrí do rodinky Berylov. Je to kameň čistoty srdca, účinne teda pôsobí na našu srdcovú čakru, lieči a otvára naše srdiečko po emocionálnej stránke, taktiež pôsobí na srdce aj po stránke fyzickej. ❤️💛💜 

Morganit nám pomáha dostať sa do súladu s prírodou. 🙏🍀🌿 Prehlbuje súcit so všetkým živým okolo nás, stelesňuje lásku k sebe, aj k ostatným ľuďom. ❤️ Taktiež výborne pôsobí na oblasť hrudníka, teda okrem srdiečka lieči aj náš respiračný systém. Je vhodný aj pre alergikov a astmatikov. Posilňuje svaly,💪 tíši bolesť rôzneho druhu a tiež nám vie pomôcť pri strese.

A ešte má aj nádherné jemné a nežné odtiene farbičiek – na jeseň, ako stvorené – čo poviete?? 😉😘😘 Už sa nevedia dočkať, kedy budú zdobiť nejakú šarmantnú rúčku. 😊😇😘

Lapač snov – pestrofarebný symbol ochrany a kolobehu života

S nádhernou, farebnou jeseňou 🍁🍂🍃 ku nám prišli aj rôzne farebné LAPAČE SNOV 😍 Sú symbolom starých Indiánov, ktorí podľa legendy verili, že sieť lapača dokáže zachytiť zlé sny a dobré sny sa skĺznu po pierkach do hlavy spiaceho. 😊

Kruh lapača symbolizuje vesmír, kolobeh života a jednotu. Pierka v lapači predstavujú dych a esenciu bytia. Z hľadiska feng šuej lapač snov slúži ako regulátor prúdenia energie čchi, ktorá aktivuje a harmonizuje priestor. Používa sa na zamedzenie úniku energie, ako ochranný symbol, či pre spomalenie a rozptýlenie škodlivých energetických tokov.

Na výber máme z troch veľkostí – malé, stredné a veľké a kombinácie farieb sú naozaj „od výmyslu sveta“ 😊

lapač snov
aqua aura

Aqua aura dúhová – nové špice a drúzy

Nádherný a tajomný kameň aqua aura vzniká nanášaním drahých kovov na číry krištáľ. Z tohto spojenia vzniká silná energia, s ktorou prichádza do našich životov vždy niečo nové.

Tento výnimočný kameň posilňuje duchovné schopnosti aj komunikáciu a prináša mier do duše. Aqua aura pomáha nám napĺňať náš potenciál, harmonizuje a čistí čakry, zintenzívňuje meditáciu. Je tiež silným ochranným kameňom.

Podľa druhu nanášaných kovov sa kamienok rôzne sfarbuje. Konkrétne tieto špice (a drúzičky v pozadí na foto) sa volajú DÚHOVÁ AQUA AURA 😋🌈😋 Vzniká nanesením zlata a titánu na krištáľ. Uvoľňuje emócie, lieči vzťahy, očisťuje čakry a chráni auru.

Ak Vás kamienok oslovil, navštívte našu predajničku, kde máme momentálne celý AQUA AUROVÝ pultík a povieme Vám o kamienku viac 🙂 Alebo si o ňom prečítajte v našom lexikóne. 

Tešíme sa na Vašu návštevu a prajeme Vám krásny víkend 💛

Opatruj oheň svého srdce – nová kniha autorky Shiva Rea

Knižná novinka „OPATRUJ OHEŇ SVÉHO SRDCE“ v sebe obsahuje viac než 108 meditácií pre zvedomenie energetického srdca  a harmonizáciu jeho činnosti. 

Kniha popisuje vhľady, ktoré umožňujú žiť v súlade s posvätnými okamihmi, s dennými, týždennými, mesačnými a slnečnými cyklami.   „Opatruj oheň svého srdce“ poskytuje návody, ako sa naladiť na jednotlivé ročné obdobia. Ako im prispôsobovať stravovanie, cvičenie či Vašu jogovú prax  počas celého roka. Sú v nej aj životné rady, rituály podľa jednotlivých ročných období a techniky pre každodenné využitie. Autorka Shiva Rea splieta vo svojej knihe múdrosť mnohých veľkých svetových tradícií, vrátane jogy, ajurvédy, tantry a modernej vedy. Táto zaujímavá knižočka nám môže pomôcť znovu zapáliť oheň v srdci a udržať jeho plamene   

Prajeme Vám príjemné čítanie 

opatruj ohen sveho srdce Shiva Rea
prívesok, špic, lapis, ametyst, krištáľ, ruženín

Prívesky vo forme špicu z rôznych druhov minerálov

Pri rannom rozhodovaní si môžete položiť aj tieto otázky : Číry? Ružový? Fialový? Modrý? Alebo všetky farby v jednom?  Rozžiarte jesenné dni práve takýmito krásnymi špicatými ozdôbkami.  U nás nájdete prívesky naozaj „od výmyslu sveta“  S novým tovarom nám prišli aj takéto parádne prívesky z kamienkov LAPIS LAZULI (LAZURIT), AMETYST, čakrový prívesok s kombináciou kamienkov, RUŽENÍN A KRIŠTÁĽ. Stačí si už len vybrať 

Chcete si vybrať podľa vlastností jednotlivých kameňov? Žiadny problém  O účinkoch týchto farebných kamneikov na naše zdravie a psychiku si môžete prečítač v našom lexikóne:

KRIŠTÁĽ

AMETYST

RUŽENÍN

LAPIS LAZULI

Mandaly – farebné nálepky na okno aj počítač

Uhádnete, čo sme si pre Vás na dnes pripravili?? Tieto pestrofarebné krásky čakajú práve na Vás.

Ponúkame Vám široký výber nálepiek na okno, na zrkadlo, na mobil, na počítač alebo kde len chcete    Motívy nálepiek sú naozaj rôzne – anjelske nálepky, nálepky so symbolmi, mandaly, zvieracie a prírodné motívy a mnoho ďalších.  Vyberte si tú, ktorá Vás najviac osloví, rozžiarte si deň a pohlaďte dušu napríklad aj takouto krásnou dekoráciou 

Prajeme Vám krásny deň 

mandala nálepka na sklo

Náramky z kameňa sodalit

Potrebujete posilniť koncentráciu, prehĺbiť logické myslenie, zlepšiť pamäť? Tieto guličkové náramky zo sodalitu sú pre Vás ako stvorené. 

Sodalit je kameňom, ktorý nás sprevádza za pravdou, posilňuje „ducha“ a prináša harmóniu. Prináša stabilitu, pokoj, upokojuje naše city a rozbúrenú myseľ, zmierňuje obavy a zlosť. Upevňuje našu vieru, posilňuje sebaprijatie. Pozitívne pôsobí na centrálny nervový systém, pomáha pri poruchách spánku. Podporuje funkciu štítnej žľazy a lymfatického systému, reguluje látkovú výmenu. Pomáha pri nedostatku vápnika, posilňuje zuby, kosti. Pomáha pri artritíde a poraneniach kĺbov.

Prečítajte si o SODALITE viac 🙂

MALA náhrdelníky z drahých kameňov

Vytvorili sme pre Vás opäť nové a originálne MALA náhrdelníky z drahých kameňov.

MALA alebo JAPA MALA („japa“ = duchovná prax) je pomenovanie pre modlitebné korálky, ktoré sa už odnepamäti používajú pri meditácii. Sú snáď najstarším modlitebným nástrojom a vychádzajú z nich i modlitebné pomôcky iných náboženstiev, napríklad kresťanský ruženec.

Malu tvorí zväčša 108 základných korálok a jedna hlavná korálka (tzv. „guru bead“), ale môžu obsahovať aj iný počet. „Guru“ alebo majstrovská korálka symbolizuje vďačnosť a jednotu s vesmírom, dôveru a ochranu, ale označuje tiež začiatok aj koniec opakovania mantry. Guľaté korálky aj okrúhly tvar maly symbolizujú večný kolobeh života, jeho cyklickosť a obnovu.

Mala sa tradične využíva ako pomôcka na počítanie mantier alebo na sústredenie sa na dýchanie počas meditácie. Je nielen užitočným, ale i krásnym meditačným nástrojom, ktorý sa dodnes teší veľkej popularite. Maly z drahých kameňov či drevených korálok sa nosia aj ako náhrdelníky, aby nám pripomínali náš zámer a ochraňovali nás.

Na objednávku pre vás radi vytvoríme aj malu podľa vašich predstáv 🙂

Aktuálna ponuka MALA náhrdelníkov

 

mala náhrdelník z drahých kameňov
jantár tromlovaný

Jantár leštený

Tento zlatistý kamienok sa volá JANTÁR, je to skamenelá živica a pochádza z Kolumbie. Je označovaný ako minerál šťastia, ktorý prináša nádej, silu a pokoj, naplnenie túžob a dôveru.

Posilňuje naše vôľové vlastnosti, prináša múdrosť a posilňuje altruizmus. Je ochranným kameňom, ktorý podporuje meditáciu, duchovnú prácu a pozitívne myslenie. Štartuje samo-ozdravný proces organizmu, urýchľuje liečenie, uvoľňuje bolesti, mierni zápalové procesy a horúčky. Práve preto si tiež vyslúžil označenie  „prírodné antibiotikum“. Posilňuje náš imunitný systém, urýchľuje metabolizmus, lieči kožné problémy a detoxikuje. Harmonizuje celé naše telo, posilňuje štítnu žľazu, pečeň, žalúdok, močový mechúr a žlčník. Zmierňuje reumatické problémy, bolesti kĺbov a zápaly ďasien. Jantár tiež podporuje rast a vývoj detí a je obľúbeným pomocníkom pri vyrezávaní detských zúbkov. 

Okrem týchto krásnych tromlovaných kamienkov si môžete u nás kúpiť aj náramky, náhrdelníky, prstienky, náušničky a prívesky. Pre deti ho ponúkame aj vo forme detských náhrdelníkov 

17.9.2018

Učebnica reflexnej terapie – Július Pataky

Kníh o reflexnej masáži niekdy nie je dosť 🙂 Učebnica reflexnej terapie je prvá ucelená a užívateľsky mimoriadne ústretová publikácia.

Autormi tejto knihy sú Július Pataky, jeden z najznámejších českých odborníkov a Milena Valušková. Kniha detailným spôsobom rozpracováva jednotlivé reflexné body. Pomocou prehľadných farebných fotografií jednotlivých bodov umožňuje presnú lokalizáciu každého reflexného bodu.

Obsahuje obrazový katalóg a komplexný popis práce s jednotlivými bodmi. Autor tiež ponúka užitočné informácie s množstvom súvisiacich tém: diagnostika chorôb, priebeh terapie, reponácie svalov alebo úvahy o niektorých chorobách, ako je migréna či rakovina. Úplne unikátne je zverejnenie Jančovej metódy pre odblokovanie krčnej chrbtice.

Prajeme Vám príjemné čítanie a vzdelávanie   

učebnica reflexnej terapie
šungit na mobil
14.9.2018

Šungit nálepka na mobil proti elektrosmogu

V našej ponuke opäť nájdete aj obľúbené ŠUNGITOVÉ plátky na mobil.  

Lepia sa na mobilné zariadenie práve kvôli jedinečnej vlastnosti šungitu, a tou je odrušovanie a eliminovanie elektrosmogu a nežiadúcich elektromagnetických žiarení. Tie totiž nepôsobia na naše zdravie príliš prívetivo. Šungit ako minerál má však aj mnoho ďalších pozitívnych účinkov na naše zdravie.    

Aké iné účinky má šungit?

 

11.9.2018

Zelený opál

Aj takéto krásne kamienky sa u nás objavili s novým tovarom. Poznáte ich?  Že nie? Sú to ZELENÉ OPÁLY  

Zelený opál otvára a lieči čakru srdca a solar plexu. Je to minerál dobrej nálady, uvoľnenia, otvorenosti a prejavených citov. Necháva prehovoriť srdce    a opäť nájsť zmysel života, uvoľňuje bloky v myslení a jednaní.

Podporuje pokojný spánok , znižuje horúčku a očisťuje organizmus od škodlivých látok a nečistôt. Pomáha pri pečeňových a obličkových problémoch. Tak čo na ne poviete?  

zelený opál
7.9.2018

Prívesky z Vltavínu

VLTAVÍN  Fascinujúci, úchvatný a hlavne vzácny kamienok, sa inak volá aj MOLDAVIT.

Je formou Tektitu, ktorému sa pripisuje mimozemský pôvod  – teda pochádza z meteoritu.
Vltavín posilňuje slobodu v konaní aj myslení, sebadôveru, zmysel života. Pomáha nám zbaviť sa ťaživých zážitkov, ktoré nám ležia na duši, blokujú nás a brnia otvoriť sa prítomnosti. Nápomáha nám jednoducho a logicky riešiť problémy a starosti. Urýchľuje duchovný rast, posilňuje živé sny. Má vysoké energetické vibrácie, ktoré uvoľňujú bloky a očisťujú srdce  od všetkých negativít. Lieči infekčné choroby, zmierňuje problémy horných dýchacích ciest, astmy, posilňuje imunitný a nervový systém, podporuje tvorbu bielych krviniek.

Očko na prívesočkoch na foto je v striebre, ktoré predstavuje lunárnu ženskú energiu. 

Okrem iného sa považuje za kamienok, ktorý prináša šťastie a plodnosť. Tak čo naň poviete, priatelia? 

5.9.2018

Mažiariky z Pakistanského ónyxu

Dnes máme niečo praktické pre všetky kuchárky a kuchárov 

Tieto mažiariky sú z PAKISTANSKÉHO ÓNYXU, ktorý je nádherným darom Matky Zeme v pakistanských horách. Hlavnými náleziskami tohto kameňa sú už spomínaný Pakistan a Mexiko.
Sú veľmi obľúbeným darčekom, preto sme ich doplnili a vybrať si opäť môžete z dvoch veľkostí 

Mažiariky sú nielen plne funkčné, ale sú aj nádhernou ozdobou v kuchyni.

A kto chce vedieť niečo o kamienku:
„Už v starovekom Grécku bol ónyx označovaný za kameň, ktorý prinášal šťastie, mier a lásku. Prebúdza vnútornú silu, posilňuje koncentráciu a napomáha osobnostnému rastu. Znižuje stres a preťaženie pri pracovnej vyťaženosti.“

Mažiarik z Pakistanského ónyxu
krystalia šperky srdcom
21.8.2018

Naša nová značka KRYSTALIA …šperky srdcom®

 Tramtadadaaaaa  Známy výrok z Coelhovho Alchymistu „Keď po niečom veľmi túžiš, celý vesmír sa spojí, aby si to mohol uskutočniť…“ potvrdený!

Šperky, ktoré pre Vás s láskou vyrábame, sa už aj oficiálne tešia vlastnej značke. Tešíme sa z toho veľmi preveľmi 

Vitaj na svete  KRYSTALIA …šperky srdcom® 

Ďakujeme všetkým, ktorí nás podporujú a tešíme sa na výrobu ďalších originálnych a nápaditých šperkov pre Vás 

Viac o našich šperkoch

S láskou Vaša  KRYSTALIA 

';