Kaula Tantra Joga – mocná a liečivá zostava asán

Kaula tantra joga je mocná a liečivá zostava asán, dychových cvičení a meditácie pochádzajúca zo starých Véd, z učenia Bhagavan Shanmuka Anantha Natha-na v juhozápadnej Indii v Shri Kali Ašrame.

Jej cieľom nie je len zvyšovať pevnosť, pružnosť, presnosť a fyzické zdravie. To je samozrejme jej sekundárnym efektom.
Tradičná zostava asán slúži na vyrovnanie nášho energetického systému. Jej aplikovaná filozofia nás postupne zakoreňuje do nekonečného vedomia, vedomia stále sa rozširujúcich súvislosti v každodennom živote.

kaula tantra joga

Tantra jogová séria sa praktikuje v pomalom a plynulom tempe. Tým v nás buduje trpezlivosť a uvedomenie prežívania v tele. Každá pozícia sa udržuje určitý čas, aby umožňovala praktizujúcim preniknúť hlbšie do relaxácie. Nie je o sile, napätom držaní v pozíciách, ale o jemnosti a vnímaní svojich momentálnych schopností a limitov.
Nie je ani o precíznosti a prevedení „dokonalých“ asán, ale o schopnosti vnímať sa, rešpektovať a uvoľniť. Buduje vedomý a hlboký kontakt so sebou samým. Prináša posolstvo uvoľnenia, liečenia a hĺbkovej meditácie na bunkovej úrovni.

Cez vedomý a úprimný vzťah k vlastnému telu, duchu a duši môžeme zažívať a prehlbovať pocit slobody, otvorenosti a lásky vo všetkých oblastiach života.

Kaula Tantra joga nevychádza z toho, že sexualita je primárnym aspektom, ale vychádza z predpokladu, že pokiaľ ľudská Bytosť uvoľňuje a prečisťuje svoju fyzickú a jemno-hmotnú realitu podľa daných praktík, dochádza k hlbšiemu vnímaniu nás samotných vo všetkých aspektoch nášho života. Teda zahŕňa aj fakt, že SME sexuálne Bytosti. V priebehu tejto cesty a nášho sebarozvoja rozkvitá aj životná = sexuálna energia, ktorá sa časom mení z pudovej na vedomú, posvätnú a liečivú.

Prosím vezmite na vedomie, že cvičenie a praktiky nezahŕňajú žiaden nudizmus ani sexuálny kontakt.

Viac informácií o Kaula Tantra joge nájdete v tomto linku (video je v anglickom jazyku):https://youtu.be/SNCmf_d5bME

 

Pozývame Vás na praktický workshop Kaula Tantra jogy, ktorý sa uskutoční 21.02.2019 (štvrtok) od 17,00 do 20,00 hod. u nás v Krystalii 🙂

kaula tantra joga v krystalii

Cvičenie Kaula Tantra jogy bude trvať približne 2-2,5 hodiny. To nám umožní preniknúť hlbšie do jej učenia – uvoľnenia, nenásilnosti a plynutia. <3 Začiatkom nášho stretnutia si niečo povieme o jej filozofii. Avšak dôležité je pokúsiť sa aplikovať jej prvky do nášho konania. Budete mať možnosť vyskúšať si a zažiť efekt kaula tantra jogy vo vlastnom tele. Po jej praktizovaní sa môžete cítiť rôzne. Cez pocit uvoľnenia, flexibility, radosti či šťastia, ale taktiež cez pocit únavy, obmedzenia, nepokoja či rozladenia. Každý deň je však iný – naše fyzické, mentálne, psychické či emočné nastavenia si vyžadujú našu pozornosť aj vo chvíľach, kedy by sme ich radšej nevnímali. Tento prirodzený proces vnímam ako stále sa meniacu a nekončiacu cestu seba prijatia – prijať veci TAKÉ, AKÉ SÚ… 

Súčasťou workshopu budú aj jednoduché techniky pránajámy, mantra Om a záverečná meditácia pri zvukoch SunDrumu.

Srdečne Vás všetkých pozývame. 🙂 Workshop je vhodný pre začiatočníkov aj pokročilých. Jediné, na čo netreba zabudnúť, je otvorená a hravá myseľ, chuť objavovať a s ľahkosťou  prenikať hlbšie do seba samých <3

Veľmi sa na Vás tešíme!

Maťka a Krystalia

O lektorke

kaula tantra joga, workshop, Martina Očková

Od útleho detstva mi bol pohyb prirodzený a moje telo si ho doslova „pýtalo“. Aktívne som sa venovala rôznym druhom športu ako napr. atletika, tenis, či futbal, až som skoro prišla k známemu výroku „športom k trvalej invalidite“.

K joge som sa dostala v roku 2013, kedy som si už konečne sama pripustila, že by mi mohla pomôcť nielen po zdravotnej stránke (4 operácie kolena), ale mohla pomôcť aj objavovať niečo hlbšie, po čom moja duša prahla. Navštívila som Indiu a joga mi začala ukazovať nepoznaný, možno lepšie povedané „zabudnutý“ smer k sebe samej. Začala som cvičiť, skúšať a experimentovať a mnohé veci sa mi v živote začali meniť. V roku 2015 som ukončila I. stupeň inštruktora hatha jogy – Fisaf Jóga Basic v škole jogy v Prahe. Medzičasom som sa dostala k čchi kungu Čung Juan a našla v kombinácií s jogou väčšiu spokojnosť, vyladenie a možnosť celostnejšieho rastu. V roku 2016 som absolvovala 200 hodinový kurz Tantra jogy & šamanizmu pod záštitou Yoga Alliance v Nemecku. V 2017 roku som si dokončila ďalších 300 hodín pod záštitou YAI (Yoga Alliance International) a YA v Ekvádore a úspešne získala certifikát „Master yoga teacher“.

Cestu seba rozvoja vnímam ako pozitívny a nevyhnutný aspekt na ceste k pochopeniu života a vzťahov, v ktorých žijeme. 

S úctou

Maťa

AHO