Joga smiechu :)

joga smiechu

Dokážete sa len tak zasmiať alebo potrebujete na to príčinu? Pri cvičení jogy smiechu sa dospelí opäť stávajú hravými, bláznivými a kreatívnymi deťmi…

Dňa 21.11.2019 (štvrtok) od 17,00-18,30 Vás pozývame „zasmiať sa“ ku nám do Krystalie 🙂

Joga smiechu má veľký terapeutický efekt na naše zdravie. Smiechom sa posilňuje imunitný systém, upravuje vysoký krvný tlak, odbúrava sa tvorba stresových hormónov a tvoria sa hormóny šťastia. Pri smiechu sa začne produkovať serotonín, ktorý zmierňuje pocity depresie a úzkosti. Smiech je aktivitou, ktorá čistí pľúca a účinne spaľuje kalórie.

Zo sociálneho hľadiska smiech zlepšuje medziľudské vzťahy, dokonca predlžuje a skrášľuje manželstvá či priateľstvá. Vďaka tomu sa joga smiechu využíva ako forma teambuildingu. Každý z nás sa predsa cíti prirodzene lepšie v usmievavom kolektíve.

Na to, aby sme sa smiali nie je potrebný humor, vtip či akýkoľvek racionálny dôvod. Hlboký smiech je vyjadrením absolútnej prítomnosti a „nemyslenia“.  Stačí dať k dispozícii svoje telo a dovoliť si zasmiať sa. O zvyšok sa postarajú smiechocviky. Dynamika v skupine prináša prirodzený, spontánny a nákazlivý smiech. Bohato sa využívajú prvky pantomímy napodobujúce bežné situácie. Každý sa zapája do takej miery ako mu vyhovuje a umožní fyzická kondícia. Aj k tomuto cvičeniu treba pristupovať zľahka, nenútene, s radosťou a láskou.

Cena workshopu je 10,- eur .

Miesto je potrebné si vopred rezervovať. Môžete tak urobiť: 

* emailom: krystalia@krystalia.sk,
* telefonicky: 041/ 563 00 28,
* online: https://calendiari.com/event/6tXHFC0vXk
* alebo priamo u nás v predajni.


Albert Mehly

„Som často usmiaty s pozitívnym pohľadom na svet. Mnohí ma opisujú ako veľmi zodpovedného. Čokoľvek robím, robím to najlepšie ako viem a snažím sa vyšpičkovať k „dokonalosti“. Život je mi nekonečným priestorom na zlepšovanie. Roky sa venujem bojovým umeniam, ktoré sú pre realizáciu tohto postoja ako stvorené. Môj prvý kontakt s jogou smiechu bol prostredníctvom televízie v jednom dokumente o Indii. Nadchlo ma, že na svete existuje viac ľudí, ktorí dokážu byť šťastní len tak bez racionálneho dôvodu či humoru. Stačí im k tomu vlastné rozhodnutie a smiechocviky. Na vlastnej koži som si vyskúšal o čom to je a získal inštruktorský kurz. Počas štúdia som sa dozvedel ako smiech spúšťa produkciu endorfínov a znižuje hladinu stresových hormónov. Rozhodol som sa, že teda vyskúšam šíriť osvetu aj ja sám. :)“

';