Gravid joga s Luckou Koreňovou

gravid joga s Luckou Korenovou

Milé tehuľky a žienky po pôrode! Opäť sme si pre Vás pripravili kurz jogy! Urobte si pre seba čas vo štvrtok od 9,30 – 10,30 hod.

Vieme, že tehotenstvo je veľmi významným obdobím v živote každej ženy. Každá z nás ho znáša inak, pre všetky je však príležitosťou prejsť osobnou premenou. V tele ženy dochádza k zmene hormonálnych pomerov, menia sa nároky tela, jeho stav, aj pocity, a s týmto všetkým sa musí žena počas tehotenstva vyrovnať. Cvičenie je robené tak, aby sa ponaťahovalo a precvičilo celé telo, ale v dostatočnej jemnosti k bábätku rastúcemu pod srdcom, tak aby to bolo prospešné pre oboch.

Aké sú výhody cvičenia gravid jogy? Pomáha zvládať fyzické tehotenské ťažkosti – ako sú únava, nevoľnosti, zvýšená námaha vnútorných orgánov, bolesti krížov, panvy, opuchy nôh, bolesti hlavy a chrbta, najmä bedrovej chrbtice, problémy s trávením. Dychové cvičenia uľahčujú prácu s dychom počas samotného pôrodu. Joga zároveň pôsobí na psychickú pohodu a uvoľnenie, prehlbuje vnímanie tela a jeho signálov a umožňuje silnejšie prepojenie s dieťatkom. Benefity tehotenskej jogy pretrvávajú aj po narodení bábätka, kedy pomáhajú rýchlejšiemu zotaveniu sa.

Prečo je určená aj pre čerstvé mamičky? Na hodinách sa cielene pracuje so svalmi panvového dna a bedrovými kĺbmi.

Cena 5-týždňového kurzu je 28,- eur. Začíname 16.1.2020. Termín 23.1.2020 je vynechaný z technických dôvodov 🙂

Kurzom Vás povedie certifikovaná lektorka Lucka Koreňová, ktorá u nás cvičí už dlhšie jogu a môžete si o nej čo to prečítať aj na stránke k joge „Naši inštruktori“. Je certifikovaná v Hatha aj v Gravid joge (Gravid joga vychádza z Hathajogy), navyše dlhodobo pracuje s klientkami s problémami s panvovým dnom a plodnosťou.

Miesto na kurze je potrebné si vopred rezervovať. Môžete tak urobiť: 

* emailom: krystalia@krystalia.sk,
* telefonicky: 041/ 563 00 28,
* online,
* alebo priamo u nás v predajni.


Tehotenská joga neobsahuje žiadne intenzívne a prudké pohyby, ani cviky ktoré vyvíjajú tlak na svaly bruška a mohli by tak uškodiť bábätku.

Ženy s ťažkosťami počas tehotenstva alebo s rizikovým tehotenstvom by sa mali pred cvičením o svojom zámere porozprávať so svojim gynekológom.

Kurz sa otvára pri minimálnom počte 6 žien.  

';