Kaula Tantra Joga s Martinou Očkovou

kaula tantra joga v krystaliiPriatelia, srdečne Vás všetkých pozývame na kaula tantra jogu. Lektorka Maťka sa vrátila do svojej domoviny len na malú chvíľu a má chuť odovzdať svoje skúsenosti aj ďalším ľuďom. Preto všetci, ktorých Vás táto téma láka, pridajte sa do spoločného kruhu. Na úvod si niečo o kaula tantra joge povieme, potom otvoríme spoločný kruh a začneme cvičiť. Záver cvičenia sa bude niesť v znamení alikvótnych tónov sundrumu.

Kaula tantra joga je mocná a liečivá zostava asán, dychových cvičení a meditácie pochádzajúca zo starých Véd, z učenia Bhagavan Shanmuka Anantha Natha-na v juhozápadnej Indii v Shri Kali Ašrame.

Aj keď táto joga zvyšuje pevnosť, pružnosť, presnosť a fyzické zdravie, nie je to jej hlavným cieľom. Asány slúžia na vyrovnanie vnútorného energetického systému a jej aplikovaná filozofia nás postupne zakoreňuje do nášho nekonečného vedomia. Tantra jogová séria je praktikovaná v pomalom a plynulom tempe, buduje trpezlivosť a uvedomenie. Každá pozícia sa udržuje určitý čas aby umožňovala praktikujúcim preniknúť

hlbšie do relaxácie. Nie je o precíznosti a prevedení „dokonalých“ asán , ale o jemnosti, vnímaní a uvoľnení sa, precítení a vedomom kontakte so sebou samým. Prináša posolstvo uvoľnenia, liečenia a hĺbkovej meditácie na bunkovej úrovni. Cez vedomý a úprimný vzťah k vlastnému telu, duchu a duši tak môžeme zažívať a prehlbovať pocit slobody, otvorenosti a lásky vo všetkých oblastiach života.

Nevychádza z predpokladu, že sexualita je primárnym aspektom, ale vychádza z predpokladu, že pokiaľ ľudská Bytosť uvoľňuje a prečisťuje svoju fyzickú a jemno hmotnú realitu podľa daných praktík, dochádza k hlbšiemu vnímaniu nás samotných vo všetkých aspektoch života. Teda zahrňujúc aj fakt, že SME sexuálne Bytosti. V priebehu tejto cesty a nášho seba rozvoja rozkvitá aj životná = sexuálna energia, ktorá sa časom mení z pudovej na vedomú, posvätnú a liečivú.

Prosím vezmite na vedomie, že cvičenie a praktiky nezahŕňajú žiaden nudizmus ani sexuálny kontakt.

Viac informácií o Kaula Tantra joge nájdete v tomto linku (video je v AJ):https://youtu.be/SNCmf_d5bME

Kaula Tantra joga bude trvať približne 2,5 hodiny. Na začiatku si niečo povieme (cca 30 minút), no najmä budete mať možnosť vyskúšať si a zažiť efekt kaula tantra jogy vo vlastnom tele. Po praktikovaní sa môžete cítiť rôzne. Cez pocit uvoľnenia, flexibility, radosti či šťastia, ale taktiež cez pocit únavy, obmedzenia, nepokoja či rozladenia. Každý deň je však iný – naše fyzické, mentálne, psychické či emočné nastavenia si vyžadujú našu pozornosť aj vo chvíľach, kedy by sme ich radšej nevnímali. Tento prirodzený proces vnímam ako stále sa meniacu a nekončiacu cestu seba prijatia – prijať veci TAKÉ, AKÉ SÚ… 

Cieľom každej hodiny, ktorú vediem je uvoľnenie a prehĺbenie percepcie tela, utíšenie mysle, posilnenie energie a ducha.

Nie sú potrebné žiadne predošlé skúsenosti ani vedomosti. Jediné, na čo netreba zabudnúť, je otvorená a hravá myseľ a chuť objavovať 🙂

Veľmi sa na Vás tešíme!

Maťka a Krystalia

 

O lektorke

kaula tantra joga, workshop, Martina Očková

Od útleho detstva mi bol pohyb prirodzený a moje telo si ho doslova „pýtalo“. Aktívne som sa venovala rôznym druhom športu ako napr. atletika, tenis, či futbal, až som skoro prišla k známemu výroku „športom k trvalej invalidite“.

K joge som sa dostala v roku 2013, kedy som si už konečne sama pripustila, že by mi mohla pomôcť nielen po zdravotnej stránke (4 operácie kolena), ale mohla pomôcť aj objavovať niečo hlbšie, po čom moja duša prahla. Navštívila som Indiu a joga mi začala ukazovať nepoznaný, možno lepšie povedané „zabudnutý“ smer k sebe samej. Začala som cvičiť, skúšať a experimentovať a mnohé veci sa mi v živote začali meniť. V roku 2015 som ukončila I. stupeň inštruktora hatha jogy – Fisaf Jóga Basic v škole jogy v Prahe. Medzičasom som sa dostala k čchi kungu Čung Juan a našla v kombinácií s jogou väčšiu spokojnosť, vyladenie a možnosť celostnejšieho rastu. V roku 2016 som absolvovala 200 hodinový kurz Tantra jogy & šamanizmu pod záštitou Yoga Alliance v Nemecku. V 2017 roku som si dokončila ďalších 300 hodín pod záštitou YAI (Yoga Alliance International) a YA v Ekvádore a úspešne získala certifikát „Master yoga teacher“.

Cestu seba rozvoja vnímam ako pozitívny a nevyhnutný aspekt na ceste k pochopeniu života a vzťahov, v ktorých žijeme. 

S úctou

Maťa

AHO