Prívesok semeno a kvet života

semeno a kvet života prívesok

Deň strieda noc, svetlo tmu, neustály kolobeh, cyklus a zmena. Symbolmi týchto kľúčových slov – sú aj tieto nádherné prívesky z chirurgickej ocele – SEMENO ŽIVOTA a KVET ŽIVOTA. Pripomínajú nám totiž, že všetko je v neustálom pohybe. 🙂

SEMENO ŽIVOTA je jedným z najzákladnejších symbolov posvätnej geometrie. Kruhy reprezentujú neustály kolobeh, zmenu, cyklus, striedanie a pohyb. Symbolizuje začiatok stvorenia. Je súčasť kvetu života a tiež súčasťou prírody. Tento univerzálny znak je prvý a základný kvet, symbol pochádzajúci z Genesis – 7 kružníc znázorňujúcich sedem sfér, sedem dní stvorenia, sedem nôt, sedem farieb, sedem vrstiev svalstva v srdci ❤️..

KVET ŽIVOTA zobrazuje základné formy priestoru, času, jednotu života a ducha ako súčasť vesmíru. Prepojenie vlákien života so všetkými bodmi koncentrácie, podporuje tvorenie a kreativitu. Uprostred kvetu života sa nachádza bezrozmerný bod, miesto posvätného stredu. Bod, ktorý existuje a zároveň nie. S týmto symbolom sa môžeme stretnúť v architektúre,  i veciach dennej potreby ako sú šperky, podšálky, podložky pod džbán s vodou, magnetky, nálepky a iné (nájdete ich tiež v našej predajničke).

Priemer príveskov je 2,00 cm.

';