Ako strachy a tiene riadia náš život

tiene a strachy janka felisita

Tiene sú väčšinou vnímané ako niečo zlé. Niečo tmavé čo v našich životoch nechceme mať a tak ich vytesňujeme. Avšak predstavme si jedinečný symbol rovnováhy Yin a Yang.

Tento symbol má pôvod v dávnej čínskej filozofii a opisuje dve navzájom opačné a doplňujúce sa sily, ktoré sa nachádzajú v každej živej a neživej časti vesmíru. Tak môžeme vnímať i naše vnútorné tiene. Všetko má svoj opak – nie však absolútny. Žiadna vec totiž nie je čisto Yin alebo čisto Yang. Každá energia obsahuje základ ten druhej.

Sme zvyknutí a naučení naše tiene potláčať alebo schovávať, lebo si myslíme, že nie sú dobré. Avšak opak je pravdou. Pretože všetko, čo v sebe udupávame skôr či neskôr vzíde na povrch a v ešte väčšej intenzite. No aj náš tieň môžeme zmeniť na svetlo! Najskôr však treba tieto tiene v sebe rozpoznať, prijať ich bez súdenia, ukončiť a pretransformovať.  Práca s tieňmi je jedna z najdôležitejších prác v živote človeka.

 Ako sa tiene prejavujú v našom živote?

– nočné mory

– naše prešľapy a nespokojnosť v živote

– choroby

– to, čo sa nám nepáči na našom tele, nám tiež môže krásne   zrkadliť kde sme sa zasekli

– nehody, partnerské problémy či nespokojnosť v povolaní   odzrkadľuje a zviditeľňuje naše tiene

Na seminári sa naučíme:

– ako sa tiene prejavujú v našom živote

– hľadať príčiny a následky svojich tieňov

– ako tiene prijať a transformovať

– ako sa môžu prejaviť na našom zdraví

Ukážeme si cvičenia a meditácie na danú tému, aby sme na tieňoch mohli pracovať aj v pohodlí domova.

Seminár sa uskutoční už 26.04.2018 od 17:30 do 20:00 v priestoroch Krystalie a viesť nás bude Janka Kušnírová , vstupné je 15€.

Kapacita je obmedzená, je potrebné rezervovať si miestečko. Môžete to urobiť telefonicky: 041/5630028, mailom : krystalia@www.krystalia.sk, alebo sa prihlasujte online.

V prípade vážneho záujmu je možnosť aj pravidelných stretnutí.

O lektorke:

Ako dieťa som si prešla staromódnou autoritatívnou výchovou. Od malička som videla svet inak a vnímala veci senzibilnejšie. A tak sa moja cesta v 15 rokoch vydala smerom meditácií. Po ukončení strednej školy som mnoho cestovala a vzdelávala sa v alternatívnych smeroch ako hypnóza, liečenie svetlom, rôzne kurzy masáží či baby plávania. Študovala som Waldorfskú pedagogiku i Etikoterapiu. Avšak mojou najlepšou školou je život sám o sebe. Dennodenná prax ma uisťuje v tom, že všetko čo viem, je že nič neviem. Som slobodná mamička, ktorá sa i naďalej vzdeláva, pracuje a venuje sa svojmu synovi, ktorý mi je nielen zrkadlom, ale i veľkým učiteľom. Svoj život som začala budovať od začiatku. Naučila som sa vnímať život inak ako nás učili a tak svoje poznanie rada odovzdávam ďalej..

Práca s tieňmi je veľmi osožná pre jednotlivca, ale i pre celok. Mnoho ľudí totiž ukazuje len to čo vie a má naučené – svoje masky. Avšak spoznať seba samého v celku, v jednote, v prijatí znamená silnú zmenu v sebe ale i vo svete okolo nás. Naše tiene sú naši najlepší priatelia. Nie nadarmo sa hovorí – Urob si zo svojho nepriateľa najlepšieho priateľa.

S láskou
Janka

';