Novinky

V tejto sekcii nájdete vždy aktuálnu ponuku našich najnovších produktov.

mala náhrdelník z drahých kameňov

MALA náhrdelníky z drahých kameňov

Vytvorili sme pre Vás opäť nové a originálne MALA náhrdelníky z drahých kameňov.

MALA alebo JAPA MALA („japa“ = duchovná prax) je pomenovanie pre modlitebné korálky, ktoré sa už odnepamäti používajú pri meditácii. Sú snáď najstarším modlitebným nástrojom a vychádzajú z nich i modlitebné pomôcky iných náboženstiev, napríklad kresťanský ruženec.

Malu tvorí zväčša 108 základných korálok a jedna hlavná korálka (tzv. „guru bead“), ale môžu obsahovať aj iný počet. „Guru“ alebo majstrovská korálka symbolizuje vďačnosť a jednotu s vesmírom, dôveru a ochranu, ale označuje tiež začiatok aj koniec opakovania mantry. Guľaté korálky aj okrúhly tvar maly symbolizujú večný kolobeh života, jeho cyklickosť a obnovu.

Mala sa tradične využíva ako pomôcka na počítanie mantier alebo na sústredenie sa na dýchanie počas meditácie. Je nielen užitočným, ale i krásnym meditačným nástrojom, ktorý sa dodnes teší veľkej popularite. Maly z drahých kameňov či drevených korálok sa nosia aj ako náhrdelníky, aby nám pripomínali náš zámer a ochraňovali nás.

Na objednávku pre vás radi vytvoríme aj malu podľa vašich predstáv 🙂

Aktuálna ponuka MALA náhrdelníkov

 

Jantár leštený

Tento zlatistý kamienok sa volá JANTÁR, je to skamenelá živica a pochádza z Kolumbie. Je označovaný ako minerál šťastia, ktorý prináša nádej, silu a pokoj, naplnenie túžob a dôveru.

Posilňuje naše vôľové vlastnosti, prináša múdrosť a posilňuje altruizmus. Je ochranným kameňom, ktorý podporuje meditáciu, duchovnú prácu a pozitívne myslenie. Štartuje samo-ozdravný proces organizmu, urýchľuje liečenie, uvoľňuje bolesti, mierni zápalové procesy a horúčky. Práve preto si tiež vyslúžil označenie  „prírodné antibiotikum“. Posilňuje náš imunitný systém, urýchľuje metabolizmus, lieči kožné problémy a detoxikuje. Harmonizuje celé naše telo, posilňuje štítnu žľazu, pečeň, žalúdok, močový mechúr a žlčník. Zmierňuje reumatické problémy, bolesti kĺbov a zápaly ďasien. Jantár tiež podporuje rast a vývoj detí a je obľúbeným pomocníkom pri vyrezávaní detských zúbkov. 

Okrem týchto krásnych tromlovaných kamienkov si môžete u nás kúpiť aj náramky, náhrdelníky, prstienky, náušničky a prívesky. Pre deti ho ponúkame aj vo forme detských náhrdelníkov 

jantár tromlovaný
učebnica reflexnej terapie
17.9.2018

Učebnica reflexnej terapie – Július Pataky

Kníh o reflexnej masáži niekdy nie je dosť 🙂 Učebnica reflexnej terapie je prvá ucelená a užívateľsky mimoriadne ústretová publikácia.

Autormi tejto knihy sú Július Pataky, jeden z najznámejších českých odborníkov a Milena Valušková. Kniha detailným spôsobom rozpracováva jednotlivé reflexné body. Pomocou prehľadných farebných fotografií jednotlivých bodov umožňuje presnú lokalizáciu každého reflexného bodu.

Obsahuje obrazový katalóg a komplexný popis práce s jednotlivými bodmi. Autor tiež ponúka užitočné informácie s množstvom súvisiacich tém: diagnostika chorôb, priebeh terapie, reponácie svalov alebo úvahy o niektorých chorobách, ako je migréna či rakovina. Úplne unikátne je zverejnenie Jančovej metódy pre odblokovanie krčnej chrbtice.

Prajeme Vám príjemné čítanie a vzdelávanie   

14.9.2018

Šungit nálepka na mobil proti elektrosmogu

V našej ponuke opäť nájdete aj obľúbené ŠUNGITOVÉ plátky na mobil.  

Lepia sa na mobilné zariadenie práve kvôli jedinečnej vlastnosti šungitu, a tou je odrušovanie a eliminovanie elektrosmogu a nežiadúcich elektromagnetických žiarení. Tie totiž nepôsobia na naše zdravie príliš prívetivo. Šungit ako minerál má však aj mnoho ďalších pozitívnych účinkov na naše zdravie.    

Aké iné účinky má šungit?

 

šungit na mobil
zelený opál
11.9.2018

Zelený opál

Aj takéto krásne kamienky sa u nás objavili s novým tovarom. Poznáte ich?  Že nie? Sú to ZELENÉ OPÁLY  

Zelený opál otvára a lieči čakru srdca a solar plexu. Je to minerál dobrej nálady, uvoľnenia, otvorenosti a prejavených citov. Necháva prehovoriť srdce    a opäť nájsť zmysel života, uvoľňuje bloky v myslení a jednaní.

Podporuje pokojný spánok , znižuje horúčku a očisťuje organizmus od škodlivých látok a nečistôt. Pomáha pri pečeňových a obličkových problémoch. Tak čo na ne poviete?  

7.9.2018

Prívesky z Vltavínu

VLTAVÍN  Fascinujúci, úchvatný a hlavne vzácny kamienok, sa inak volá aj MOLDAVIT.

Je formou Tektitu, ktorému sa pripisuje mimozemský pôvod  – teda pochádza z meteoritu.
Vltavín posilňuje slobodu v konaní aj myslení, sebadôveru, zmysel života. Pomáha nám zbaviť sa ťaživých zážitkov, ktoré nám ležia na duši, blokujú nás a brnia otvoriť sa prítomnosti. Nápomáha nám jednoducho a logicky riešiť problémy a starosti. Urýchľuje duchovný rast, posilňuje živé sny. Má vysoké energetické vibrácie, ktoré uvoľňujú bloky a očisťujú srdce  od všetkých negativít. Lieči infekčné choroby, zmierňuje problémy horných dýchacích ciest, astmy, posilňuje imunitný a nervový systém, podporuje tvorbu bielych krviniek.

Očko na prívesočkoch na foto je v striebre, ktoré predstavuje lunárnu ženskú energiu. 

Okrem iného sa považuje za kamienok, ktorý prináša šťastie a plodnosť. Tak čo naň poviete, priatelia? 

Mažiarik z Pakistanského ónyxu
5.9.2018

Mažiariky z Pakistanského ónyxu

Dnes máme niečo praktické pre všetky kuchárky a kuchárov 

Tieto mažiariky sú z PAKISTANSKÉHO ÓNYXU, ktorý je nádherným darom Matky Zeme v pakistanských horách. Hlavnými náleziskami tohto kameňa sú už spomínaný Pakistan a Mexiko.
Sú veľmi obľúbeným darčekom, preto sme ich doplnili a vybrať si opäť môžete z dvoch veľkostí 

Mažiariky sú nielen plne funkčné, ale sú aj nádhernou ozdobou v kuchyni.

A kto chce vedieť niečo o kamienku:
„Už v starovekom Grécku bol ónyx označovaný za kameň, ktorý prinášal šťastie, mier a lásku. Prebúdza vnútornú silu, posilňuje koncentráciu a napomáha osobnostnému rastu. Znižuje stres a preťaženie pri pracovnej vyťaženosti.“

31.8.2018

Amazonitové prívesky

A máme tu opäť tieto nádherné prívesky z AMAZONITU  

Tento nádherný kamienok na svojho nositeľa/nositeľku pôsobí veľmi upokojujúco, hlavne na nervový systém  Má v sebe obdivuhodnú filtračnú schopnosť, prepája fyzické telo s éterickým. Udržiava v rovnováhe mužskú a ženskú energiu. Pomáha relaxovať, koncentrovať sa, je výborný pomocník pri nervozite, strese, náladovosti, úzkosti a depresii. Hojí citové traumy a zmierňuje strach. Pôsobí na srdcovú a krčnú čakru, otvára ich a lieči zároveň. Podporuje komunikáciu, odstraňuje bloky v oblasti hrdla. Posilňuje šľachy, kĺby, pečeň a fyzickú výdrž . Dodáva energiu, posilňuje srdce.  Reguluje látkovú výmenu a harmonizuje činnosť hypofýzy, posilňuje štítnu žľazu. Pomáha pri nedostatku vápnika, osteoporóze či problémoch s dýchacími cestami. Prináša úľavu pri svalových kŕčoch. Amazonit je jedinečný kamienok, ktorý sa pri určitom uhle krásne trbliece.  A jeho farba naživo? Neopísateľná!! 

amazonit prívesok náramok
slnecny kamen naramok
27.8.2018

Náramok zo Slnečného kameňa

Dnes tu máme pre Vás tento čarovný náramok zo SLNEČNÉHO KAMEŇA  Tento kamienok symbolizuje duchovnú a fyzickú jednotu, životnú istotu, vytrvalosť, cieľavedomosť a spokojnosť.

Pomáha nám presadiť sa, prekonávať prekážky či dosiahnuť nami vytýčené ciele. Pomáha pri poruchách koncentrácie, náladovosti, aj pri poruchách spánku . Upokojuje a harmonizuje celý organizmus po fyzickej aj psychickej stránke Posilňuje kostru, držanie tela. Upokojuje nervový systém, spomaľuje proces starnutia, regeneruje bunky. Svojmu nositeľovi dodáva životodarnú energiu a obnovuje fyzickú silu. Pomáha pri zápaloch, kŕčových žilách, kôrnatení ciev, dne či reumatizme. Posilňuje látkovú výmenu a tráviaci systém, pomáha pri nadváhe. V neposlednom rade v sebe nesie mužskú energiu slniečka , čo o ňom prezrádza už jeho názov. Je to proste parádny kamienok, čo poviete? 

23.8.2018

Obal na jogamatku

Jogínkam a jogínom sa na nové jesenné kurzy jogy určite výborne hodia aj takéto krásne handmade obaly na jogamatku

Je to ručná práca, slovenský výrobok, 100% bavlna a boli vyrobené zo zvyškov látok, prípadne tak, aby sa látka maximálne využila. Svojou troškou prispeli k redukcii odpadu. Volá sa to „zero waste“, čize bezzvyškový odpad. Hlavnou myšlienkou tohto spôsobu šitia je znížiť odpad na minimum  Samozrejme sa to dá aplikovať aj v rôznych iných oblastiach nášho života.

Inšpirujúce, no nie?  Sme radi, že aj takýto výrobok môžete nájsť v našej predajničke  

obal na jogamatku
krystalia šperky srdcom
21.8.2018

Naša nová značka KRYSTALIA …šperky srdcom®

 Tramtadadaaaaa  Známy výrok z Coelhovho Alchymistu „Keď po niečom veľmi túžiš, celý vesmír sa spojí, aby si to mohol uskutočniť…“ potvrdený!

Šperky, ktoré pre Vás s láskou vyrábame, sa už aj oficiálne tešia vlastnej značke. Tešíme sa z toho veľmi preveľmi 

Vitaj na svete  KRYSTALIA …šperky srdcom® 

Ďakujeme všetkým, ktorí nás podporujú a tešíme sa na výrobu ďalších originálnych a nápaditých šperkov pre Vás 

Viac o našich šperkoch

S láskou Vaša  KRYSTALIA 

17.8.2018

Kameny a jak jim rozumět kniha od Cassandry Easonovej

Kamienky v sebe skrývajú veľké tajomstvá. Ako sa dajú využiť v každodennom živote? Kniha Cassandry Easonovej prináša úvod do tajomstva liečenia drahými kameňmi.

Táto knižočka, ktorá patrí k jednej z noviniek v našej ponuke, skúma úžasné vlastnosti prisudzované jednotlivým kameňom a kryštálom.  Môžete ich využiť ako veľmi zrozumiteľnú príručku pre začiatočníkov. Už v úvode Vám poradí, ktorými dvanástimi kameňmi začať a postupne približuje ich využitie v mnohých oblastiach života – doma, na záhrade, na pracovisku, ale i pre lásku, šťastie, prosperitu a pohodu. 

kameny a jak jim rozumet
chryzokol guľa
14.8.2018

Chryzokolová guľa

Táto nádherná brúsená guľa z kamienka chryzokol má priemer 6 cm a hypnotickú modrozelenú farbu.

Chryzokol pôsobí na čakru srdca a hrdla zároveň, teda nám pomáha prepojiť to, čo cítime v srdiečku vrámci našej vnútornej komunikácie s komunikáciou vonkajšou prostredníctvom hrdla/hlasiviek. Zároveň vyrovnáva emócie, zmierňuje nepokoj a uvoľňuje negatívne emócie a myšlienky. Pomáha k duševnej stabilite a rovnováhe, vyrovnanosti, pri citových a emocionálnych problémoch. Učí nás čistote, trpezlivosti a tolerancii.  Po fyzickej stránke znižuje horúčky, pomáha pri infekciách a zápaloch krku, zmierňuje bolesti, uvoľňuje napätie v šiji, usmerňuje funkciu štítnej žľazy. Posilňuje  imunitný systém, očisťuje tkanivá a lymfatický systém, urýchľuje priebeh liečenia, posilňuje a očisťuje pečeň. Doporučuje sa k utíšeniu bolesti počas menštruácie alebo pri ohrozenom tehotenstve, pri pôrode pomáha k uvoľneniu svalstva. 

10.8.2018

Nový čakrový pultík :)

Priatelia, príďte sa pozrieť na náš nový čakrový pultík. Z pestrofarebných košíčkov si ľahko vyberiete niečo pre potešenie seba, či niekoho blízkeho. Aké kamienky sú vhodné na jednotlivé čakry?

1. Koreňová čakra: jaspis, hematit, granát
2. Sakrálna čakra: karneol, mesačný kameň
3. Solar plexus: citrín, tigrie oko, pyrit
4. Srdcová čakra: ruženín, avanturín, smaragd
5. Krčná čakra: chalcedón, tyrkys, akvamarín, tyrkenit
6. Tretie oko: ametyst, lapis lazuli, sodalit
7. Korunná čakra: krištáľ, ametyst

Viac o energetických centách (čakrách) a drahých kameňoch

čakry, drahé kamene
zafír, prívesok, náramok
6.8.2018

Zafírové prívesky a náramky

ZAFÍR je známy ako kameň múdrosti. Umožňuje sústredenie, ukľudňuje myseľ a zbavuje ju nežiadúcich myšlienok aj duševného napätia.

Zafír vnáša do mysle pokoj a istotu, čím uvádza do súladu telesnú, rozumovú a duchovnú rovinu a súčasne udržiava rovnováhu v tele.  Prináša prosperitu a priťahuje k majiteľovi dary všetkého druhu. Napomáha pri vyjadrení vlastného JA. Vyrovnáva mužskú energiu v našom tele, posilňuje naše sebavedomie, stelesňuje dôveru majiteľa vo vlastné schopnosti. Kamienok zvyšuje perspektívu v práci a pomáha udržať si zamestnanie. Otvára priestor k liečeniu krčnej čakry a štítnej žľazy. Zjednodušuje sebavyjadrenie a vyslovenie vlastnej pravdy.

';