JOGA

Joga je jedným z najstarších ucelených systémov, ktorý má za cieľ zjednotenie tela, mysle a duše. Vo všeobecnosti jogová prax ako systém obsahuje prípravné cvičenia, ásany, pranajámu, koncentráciu, meditáciu a relaxáciu.

Prečo začať s jogou?

Joga nám pomáha uvoľňovať telo, odstraňovať fyzické problémy a zvyšovať flexibilitu a pohyblivosť tela. Zlepšuje celkové fyzické zdravie, zvyšuje vitalitu, odbúrava napätie a stres, upokojuje myseľ, harmonizuje telo aj ducha, prehlbuje vnímavosť a celkovo vedie k vyrovnanému a plnohodnotnému životu v zdraví a harmónii.

JOGA V KRYSTALII

Ponúkame Vám pravidelné cvičenia jogy, ktoré u nás prebiehajú zväčša v 8-týždňových kurzoch v dňoch: pondelok, utorok a streda. Cvičí sa v malých skupinkách (max.8-9 ľudí).

8-týždňový kurz jogy (1 hod./týždenne) v cene 45 eur

Individuálny prístup, rodinná atmosféra. Vlastné parkovisko.

Na kurzy z našej ponuky sa môžete prihlásiť emailom na krystalia@krystalia.sk, telefonicky na čísle 041/5630028, online v kalendári na našich stránkach, alebo osobne priamo v predajni KRYSTALIA.

Podmienky kurzov a cvičení

Na kurzy z našej ponuky sa môžete prihlásiť emailom na  krystalia@krystalia.sk, telefonicky na čísle 041/5630028, online na www.krystalia.sk v sekcii Kurzy (online kalendár) alebo osobne priamo v predajni KRYSTALIA na ulici Na Veľký Diel 10 v Žiline. Miesto na kurze máte záväzne rezervované až po uhradení celej výšky kurzovného najneskôr 7 kalendárnych dní pred prvým termínom kurzu. Kurzovné je potrebné vyplatiť v hotovosti priamo u nás v predajni. Zaplatením kurzovného poplatku súhlasite s našimi podmienkami:

Zaplatené kurzovné nevraciame. V prípade, že zo závažných dôvodov nemôžete navštevovať zaplatený kurz, takúto situáciu vyriešime dohodou o náhrade, resp. Vám ponúkneme inú možnosť čerpania vyplateného kurzovného.

Z kurzového programu si môžete nahradiť 1 vopred odhlásenú hodinu mesačne, t.j. počas 8-týždňového kurzu maximálne 2 vymeškané lekcie kedykoľvek počas trvania kurzu, a to vo všetkých prebiehajúcich kurzoch.

Na náhradu hodiny máte nárok len vtedy, pokiaľ nám svoju absenciu oznámite do 12.00 hod. v deň konania večerného kurzu, v prípade ranných kurzov do 17.00 hod. predchádzajúceho dňa. Odhlásenie z hodiny po tomto termíne bude považované za absenciu, ktorú nie je možné nahradiť.

Voľné miesta na náhradu vopred odhlásených hodín si môžete sledovať priamo na našej internetovej stránke www.krystalia.sk v aktuálnom online kalendári v sekcii Kurzy.

Na náhradu za vopred ohlásenú absenciu sa môžete prihlásiť telefonicky, emailom, online v našom kalendári alebo osobne u nás v predajni. Za evidenciu Vami vymeškaných hodín nezodpovedáme, nahrádzate si ich vo vlastnom záujme.

Po dohovore je možné nastúpiť aj do prebiehajúceho kurzu, cena dohodou.

V prípade, že by ste z akýchkoľvek dôvodov nemohli do kurzu nastúpiť, informujte nás o tom prosím čo najskôr, aby ste neblokovali miesta ostatným záujemcom.

Ak je na prebiehajúcom kurze voľné miesto, je možné sa s nami dohodnúť i na jednorazových vstupoch. V takomto prípade je tiež potrebná rezervácia Vášho miesta.

Vždy aktuálne ceny ponúkaných kurzov a cvičení nájdete v cenníkoch na našich internetových stránkach, prípadne priamo u nás v predajni. Ak máte záujem o viac informácií, prosím, neváhajte nás kontaktovať 🙂

KRYSTALIA si vyhradzuje právo otvoriť kurz vtedy, ak sa prihlási stanovený minimálny počet účastníkov kurzu, taktiež právo na zmenu lektora a čas kurzu vtedy, ak by v inom prípade nemohla poskytnúť tieto služby. Veríme, že si z našej ponuky kurzov a cvičení vyberiete. Ďakujeme, že akceptujete naše podmienky. My sa budeme snažiť o to, aby ste sa u nás cítili vždy príjemne 🙂

S úctou

Tím Krystalie

Pravidelné kurzy

8-týždňový kurz jogy (1 hodina / týždenne) v cene 45 €. Cvičí sa v malých skupinkách (max. 8 ľudí). Individuálny prístup, rodinná atmosféra. Vlastné parkovisko.

PO

JOGA mierne pokročilí v termíne od 15.01. do 05.03.2018 – v čase od 17.00 do 18.00 s Maťkou Gajdošovou

PO

JOGA mierne pokročilí v termíne od 15.01. do 05.03.2018 -v čase od 18.15 do 19.15 s Maťkou Gajdošovou

UT

JOGA mierne pokročilí v termíne od 23.01. do 13.03.2018 – v čase od 17.00 do 18.00 s Miškou Hradňanskou

UT

JOGA mierne pokročilí v termíne od 23.01. do 13.03.2018 – v čase od 18.15 do 19.30 s Miškou Hradňanskou

ST

JOGA mierne pokročilí v termíne od 17.01. do 07.03.2018 – v čase od 17.00 do 18.00 s Jankom Hojom

ST

JOGA mierne pokročilí v termíne od 17.01. do 07.03.2018 – v čase od 18.15 do 19.15 s Jankom Hojom

Joga – naši inštruktori

Maťka Očková

Od útleho detstva mi bol pohyb prirodzený a moje telo si ho doslova "pýtalo". Aktívne som sa venovala rôznym druhom športu ako napr. atletika, tenis, či futbal, až som skoro prišla k známemu výroku "športom k trvalej invalidite". K joge som sa dostala v roku 2013, kedy som si už konečne sama pripustila, že by mi mohla pomôcť nielen po zdravotnej stránke (operácie kolena), ale mohla pomôcť aj objavovať niečo hlbšie, po čom moja duša prahla. Navštívila som Indiu a joga mi začala ukazovať nepoznaný, možno lepšie povedané „zabudnutý“ smer k sebe samej. Začala som cvičiť, skúšať a experimentovať a mnohé veci sa mi v živote začali meniť. V roku 2015 som ukončila I. stupeň inštruktora hatha jogy – Fisaf Jóga Basic v škole jogy v Prahe. Medzičasom som sa dostala k čchi kungu Čung Juan a našla v kombinácií s jogou väčšiu spokojnosť, vyladenie a možnosť celostnejšieho rastu. V roku 2016 som absolvovala 200 hodinový kurz Tantra jogy & šamanizmu pod záštitou Yoga Alliance v Nemecku. V 2017 roku som si dokončila ďalších 300 hodín pod záštitou YAI (Yoga Alliance International) a YA v Ekvádore a úspešne získala certifikát "Master yoga teacher".

Hodiny, ktoré vediem sú v závislosti od požiadaviek a schopnosti skupiny, či jednotlivca. Prepájam prvky hatha jogy s prvkami tantra jogy a energetických cvičení.

Cieľom každej hodiny je uvoľnenie a prehĺbenie percepcie tela, utíšenie mysle a posilnenie energie a ducha.

Miška Hradňanská

Ahojte, moje meno je Michaela. Venujem sa Powerjoge, Vinyasa Joge a cvičeniu s deťmi. Moje hodiny sú ladené podľa skupinky tak, aby každý hlbšie spoznal sám seba a naučil sa s týmito potrebami pracovať. Myslím si, že každý z nás nájde v cvičení to, čo potrebuje. Či je to vnútorný pokoj, ustálenie alebo výdrž, sila a prílev energie, možno všetko dokopy a vždy inak. Jednoducho spokojnosť a šťastie. Joga je priestor s neobmedzenými hranicami, ponúka nám rôzne cesty, ktorými sa môžeme uberať a dosahovať naše ciele, zámery. Nebojte sa otvoriť dvere do jej sveta.

Aké budú naše hodiny?

Vinyasa joga s prvkami Power jogy

Plynulé striedanie asán s prepojením dychu

Povzdbudenie vitality a vyrovnanie svalovej disbalancie

Harmonizácia tela, dychu a upokojenie mysle v relaxácii

Príďte a spoznajte sami seba 🙂

 
Janko Hojo, inštruktor jogy, Krystalia

Janko Hojo

Joga prišla ako nutnosť spojená s mojou rekonvalescenciou po úraze. Najmä vďaka nej som sa mohol venovať japonskému Aikidu potom tiež čínskym Čikungom. Po absolvovaní masérskej školy som si plne uvedomil všetky zdravotné súvislosti a výhody ázijských celostných cvičení, kde dochádza k jednote pohybov a správneho dýchania s cieľom uvoľnenia psychických a fyzických blokád organizmu, a tak znovu rozprúdeniu jeho životnej energie. Inštruktorské vzdelanie som získal vo vzdelávacom programe Inštruktor jógy I. kvalifikačného stupňa v akreditovanom školiacom centre Šport Club Pohoda Trnava pod vedením špecialistov z IQ pohyb akadémie z Prahy.

Uprednostňujem cvičenie klasickej Hatha jogy, kde sa postupne naučíme cvičiť jednotlivé asány od tých najjednoduchších až po tie zložitejšie, pričom si vždy vysvetlíme čo a ako sa cvičí a aké sú zdravotné benefity jednotlivých cvičení. Neskôr budeme jednotlivé cvičenia spájať do funkčných celkov. Každá hodina sa začína krátkou rozcvičkou a končí upokojujúcou relaxáciou s pozadím príjemnej ezoterickej hudby.

Martina Gajdošová

Maťka Gajdošová

Volám sa Martina,

cvičím jogu, ktorá ma baví a napĺňa. Je pre mňa cieľ, cesta, ktorou chcem kráčať a prostriedok, ktorý ma niekam vezie, mení. Pri ceste dozvedieť sa viac som v roku 2014 absolvovala v Španielsku 200 hodinový kurz Hatha Jogy, Sprit of Yoga(Yoga Alliance International).

Verím, že pomocou jogy môžete mať pokojnejšiu myseľ, silnejšie,zdravšie telo. Že je to jednoduché a príjemné, len tak byť, dýchať, pozorovať čo sa deje na podložke.

Na hodinách sa postupne naťahujeme, zobúdzame telo, trošku sa zahrejeme, započúvame do svojho vnútra a nakoniec relaxujeme.

 
';